Medycyna - Co zmniejsza popęd seksualny - Teksty
Strona główna
Rejestracja Zaloguj się
 Strona główna  Encyklopedia  Księga gości  Blog  . 
Nawigacja

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatnaWyniki głosowania

             Skorzystaj z wyszukiwarki - szukaj wśród 42 219 materiałów

Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Bez rejestracji i logowania po prostu wklej artykuł i prześlij go do nas.

Interesuje nas tylko czysta wiedza bez opinii i komentarzy.Bardzo prosimy o nie przesyłanie kopii z książek, czasopism lub stron internetowych. Nie mamy czasu sprawdzać każdego tekstu. Za każdy przesłany artykuł dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom wiedzy za wspólny wysiłek tworzena tej strony.

Przejdź do formularza aby dodać tekst

              ZOBACZ NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Co zmniejsza popęd seksualny


Co zmniejsza popęd seksualny

 

 

 

Do czynników hamujących popęd seksualny można zaliczyć zmęczenie, stres, lęk lub strach, depresje, stany nerwicowe, leki podawane przy okazji różnych schorzeń jak i leki celujące dokładnie w obniżenie popędu.

Zmęczenie ma ogromne znaczenie na tak zwany apetyt na seks. Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że zmęczenie ciała obniża ruchliwość, obniża samopoczucie co jest sygnałem, że trzeba odpocząć. Człowiek zmęczony na ogół nie myśli o seksie. Są jednak pewne wyjątki. Niektóre osoby kiedy są zmęczone po krótkim zainicjowaniu grą wstępną są już wystarczająco gotowe. Nie zawsze na to musi mieć wpływ poziom libido, czynników może być więcej np. przyzwyczajenie organizmu do aktywności seksualnej późno wieczorem po dniu wypełnionym pracą i obowiązkami lub przyzwyczajenie psychiczne, które czasami u pewnych osobników może przybierać postać manii seksualnej ale są to przypadki rzadkie. Jednak zmęczenie jest jednym z wielu czynników w głównej mierze odpowiedzialnych za brak aktywności seksualnej czy to przez odmowy posłuszeństwa przez ciało czy też przez wyczerpanie psychiczne, które zdarza się pracownikom umysłowym zwłaszcza kiedy mają problemy w pracy czy to z trudnym i wymagającym wytężonego wysiłku umysłowego zadaniem albo problemy w pracy spersonalizowane.


Stres nieprzyjaciel popędu

 


Szybkość życia powoduje, że stres jest obecny w pracy, w domu, w drodze do pracy. Stres to czynnik, który pomaga w należytym wykonywaniu zadań. Jednak zbyt duża dawka stresu może powodować stres przewlekły czyli automatyczne stresowanie się nawet w sytuacjach, które nie są stresujące. Prowadzi to do wielu różnych schorzeń zaczynając od nerwic poprzez problemy sercowo-naczyniowe na braku zaangażowania seksualnego skończywszy. Popęd seksualny jest przez przewlekły stres eliminowany co w wielu przypadkach jest źródłem frustracji. Jednak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak destrukcyjny jest stres w kontaktach seksualnych. Stres jest często odpowiedzialny za brak wzwodu u mężczyzn lub w przypadku kobiet odpowiada za oziębłość. Nie oznacza to że kobieta nie ma ochoty na zbliżenie po prostu jej ciało odmawia posłuszeństwa. Kobiety potrzebują często szczególniejszych warunków niż mężczyźni. Głównie chodzi o poczucie bezpieczeństwa, właściwą oprawę, ceremoniał. Nie zapewnienie takich podstaw może z czasem spowodować obniżenie ochoty na seks. Może się wydawać, że kobieta ma mniejszy popęd seksualny. W tym przypadku popęd nie ma nic do rzeczy ponieważ zaistniała sytuacja hamuje popęd. Przewlekły stres może się stać przyczyną problemów seksualnych, które może wyleczyć tylko lekarz specjalista. Jeśli stres jest jednym z czynników a drugim jest lęk to wizyta u specjalisty jest jak najbardziej wskazana.

 

Obniżony popęd seksualny - lęk

 

 

W przypadku lęków sytuacja nie jest prosta do zdiagnozowania. Lęki mogą mieć bardzo różną postać i bardzo często osoba cierpiąca na tą przypadłość nie zdaje sobie sprawy co jest źródłem dolegliwości, które mogą mieć bardzo różny przebieg. Należy tutaj odróżnić lęki od strachu. Tak zwane zespoły lękowe są chorobą, którą trzeba leczyć, a która gdy jest nieleczona powoduje pogarszanie stanu zdrowia chorego. Strach jest naturalnym odruchem, który w momencie zagrożenia lub niebezpieczeństwa jest czynnikiem ratującym zdrowie i życie.

Strach mija gdy niebezpieczeństwo ustaje. W przypadku lęków w zależności od nasilenia choroby to wygląda tak jakby osoba bała się czegoś cały czas lub zaburzenia w organizmie spowodowane lękiem nie mają nic wspólnego ze strachem. W zależności od stanu chorego może lęk być uświadomiony i nieuświadomiony. Ten drugi jest bardziej niebezpieczny. Nieuświadomiony lęk jest jak kropla drążąca skałę. Po pewnym czasie trwania w tym stanie często pojawiają się dolegliwości somatyczne, które mogą być źródłem zaburzeń w pracy organów wewnętrznych. Sfera seksualna jest bardzo czuła na wszelkie sytuacje związane ze strachem lub lękiem. Głównie kobiety, które do tego żeby przeżywać dobrze aktywność seksualną potrzebują bezpieczeństwa i odprężenia. Strach i lęk są przyczynami zupełnej niemożności. U mężczyzn lęk i strach nie zawsze musi być czynnikiem powodującym zupełną niemożność współżycia. Ponieważ wytrysk u mężczyzny powoduję rozładowanie stresu i często chwilową poprawę nawet w sytuacji lęku, mężczyźni chętniej korzystają z seksu jako odprężenia. Zdarzają się jednak sytuacje lękowe, które nie pozwalają zupełnie cieszyć się seksem. Mogą to być lęki, które pod postacią różnych dolegliwości powodują pogorszenie się samopoczucia, brak lub ograniczenie snu. Tego typu objawy chorobowe mogą zupełnie wyeliminować ochotę na zbliżenie. Dolegliwości takie powinien leczyć lekarz. Jak już wspomniałem lęk jest znacznie częściej przyczyną niepowodzeń w kontaktach seksualnych u kobiet niż u mężczyzn. Tak samo sytuacja może wyglądać w przypadku nieosiągania orgazmu przez panie. Czasami wizyta u specjalisty nie jest konieczna. Najlepiej zacząć od szczerej rozmowy. Ponieważ jest to sfera życia szczególnie narażona na zranienia należy się głęboko zastanowić co kobiecie nie podoba się w kontaktach z partnerem. Najlepiej jest przeanalizować zaczynając od relacji. Tutaj może się kryć przyczyna niemożności. Potem najlepiej jest krok po kroku przeanalizować samo zbliżenie zaczynając od chwil poprzedzających. Analiza powinna się oprzeć na czepianiu się nawet małych szczegółów, które wydają się nieistotne. Czasami bowiem coś błahego co może dotyczyć relacji lub zachowania partnera może być przyczyną obniżonego popędu seksualnego. Należy pamiętać, że w przypadku kobiet dużą część przeżyć związanych z seksem, kobieta przeżywa w sferze psychicznej. Dlatego szczegół wydawałoby się błahy może wpłynąć na obniżenie popędu.

 

Depresja obniża popęd seksualny

 

Depresja jest w stanie spowodować zupełny brak ochoty na zbliżenie u kobiet i u mężczyzn. Depresje można najprościej porównać do gnębiącego i głębokiego smutku, który może mieć postać przewlekłą. Osoba chora na depresje najczęściej nie jest w stanie sobie pomóc. Czasami jednostki wybitne w przypadku trafnego rozpoznania przyczyn depresji i znajomości mechanizmów rządzących ludzką psychiką są w stanie sobie sam poradzić z wyjściem z depresji bez zażywania leków antydepresyjnych, ale jest to sytuacja rzadka . Chociaż takie przypadki miały miejsce to jest to zadanie dla osoby o silnej woli a czas samoleczenia jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku zażywana leków. Lekarz przepisując leki nie zmienia sytuacji chorego co do przyczyn depresji, jednak nowoczesne leki są wstanie w ciągu krótkiego okresu poprawić nastrój chorego i w dalszej kolejności wyleczyć depresje. W przypadku braku kontaktów seksualnych spowodowanych depresją lub podejrzeniem depresji u jednego z partnerów należy zgłosić się do lekarza. Niestety depresja nieleczona nie rokuje dobrze dla zdrowego partnera. Z drugiej strony osoba chora może być także źródłem frustracji partnera ponieważ depresja może wpływać na głęboką zmianę zachowania osoby chorej. Wbrew pozorom depresja nie jest chorobą rzadką. W Polsce choruje na nią więcej kobiet niż mężczyzn. Duża część populacji naszego kraju nie leczy tej choroby, a szkoda bo mogłoby być więcej udanych związków.

 

Nerwica może być czynnikiem powodującym obniżenie libido. W zależności od stanu chorego może spowodować nawet zupełny brak zainteresowania seksem. Jak już wspomniałem mechanizm rządzący popędem seksualnym jest zupełnie różny u mężczyzn niż u kobiety. Dlatego mężczyzna chory na nerwicę nie musi koniecznie mieć obniżone libido. Wydolność seksualna może być na normalnym poziomie. Kobiety jednak, które cierpią na to schorzenie mogą nie tylko mieć obniżone libido, ale nawet zupełną niechęć do zbliżenia. Bierze się to stąd, że znerwicowana kobieta nie czuje się komfortowo i nie potrafi się rozluźnić i skupić na doznaniach. Czasami przyczyną stanów nerwicowych są przejściowe kłopoty, które gdy miną są w stanie zmienić sytuacje diametralnie. Czynnikiem nerwicotwórczym może być czepiający się kierownik w pracy, kłopoty finansowe, choroba osoby bliskiej, wypadek kogoś z rodziny. Przewlekły stres i nerwowość po pewnym czasie mogą powodować nerwice.


Leki a obniżenie popędu seksualnego


Niektóre leki obniżają popęd seksualny chociaż są przypisywane na zupełnie inne schorzenie. Należy uważnie przeczytać ulotkę czy lek który zażywamy nie ma skutków ubocznych w postaci obniżenia libido. Z leków, które obniżają popęd seksualny u mężczyzn to głównie te substancje, które zmniejszają produkcję testosteronu odpowiedzialnego za libido u mężczyzn. Ale nie tylko, leki psychotropowe, antydepresanty z grupy SSRI-prozac, bioxetin, seronil, seroxat i wiele innych obniżają popęd niezależnie czy jest to kobieta czy mężczyzna.

 

 

Przeczytaj:

 

Jak obniżyć popęd seksualnyadmin, 28-11-2014, odsłon: 1958

Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

tagi
1 a la Rossini ABERRACJA ABERRACJA SFERYCZNA abordaż ABS acetal ACETYLEN adaptacja oka addycyjny adr akomodacja akomodacja oka akrydyna AKWEDUKTY ale aleksander pope aleksandretta alexander pope amadyna wspaniała anemia anizotropia Antrykot antybiotyk antybiotyki antykoncepcja hormonalna Apicius Marcus Gavius apodyktyczny arbitralnośc atrament autoklawizacja azot azotan celulozy azymut babilon balistyka barć barok bartniaczek BARWIENIE TWORZYW SZTUCZNYCH barwniki batalion baza obróbkowa baza pomiarowa baza sprzężona bazylek bęben drażetkarski białka biotechnika biotechnologia bordosol braun BROAD CHURCH bromek potasu broń brzoza buk celowanie celuloza celuloza regenerowana CENA PARAFINY charakter chemia chipsy cholangiografia chorobowość CHOROBY CHRZANU choroby krwi choroby słonecznika chrabąszcz majowy ciecz niezwilżająca ciecz zwilżająca cis cyrkiel cytoza czas marynowania czołg dąb david douglas deceleracja delfiny depresja destylacja diapozytyw driakiew drozd szama drożdże duroplasty dymarka dyspersja dźwigar egzaltacja ektozon elastomery emulsyjny erotyka erotyzm fenyloketonuria Fornir FSI fta fumagilina gamametox pylisty gastrobamat gęś glikozydy glony Gnomon gołąbek diamentowy gryzeina GRZYBY gwarek głowonogi herba HIPS historia ile ton waży wieloryb impotencja india infantylny influmin jak obniżyć popęd seksualny john locke kaczka kalmar kalms karbid kargulena kaszalot kaszanka katalizator ujemny kiła klasycyzm klej do duraluminium kompas konflikty wewnetrzn Konserwy kopernik kopolimer abs kopolimer san kozikowski krzyżodziób dwupręgowy kubanik kulinaria kupa kwinaria laminat LAMINATY libido lidzbark liść bielunia Marian Smoluchowski marynata do mięs marynaty MARYNOWANIE marynowanie mięs marynowanie mięsa masturbacja maszyna do pisania MAX SCHELER MAŁŻE małże mesamoll miczurin miedź mieso modrak MODZELE morawy mrówki mucilago mycochlorin nalewki napełniacze neguvon nelson nerwica niszczyk zjadliwy nośniki nototenia obniżenie popędu seksualnego odczyn nelsona olbrot oleje do zniczy Ostrowski oswiecenie oświecenie OTOLITY owady ozór wołowy ołówek państwo wielkomorawskie papier papugi papuzik para-chlorophenoksyetanol parafenylenodwuamina parafina parafina do zniczy passerina ciris pcv pcw peklowanie peklowanie miesa penicylina pet pigmenty weglowe piołun piperasol plama plamka plastik plastyfikatory pmma pokrzewka pokrzewka jarzębata pokrzewki poliamid polichlorek winylu polichlorek winylu twardy poliester poliestry polietylen poliformaldehyd polimery polimetakrylan metylu Polioksyfenylen Polipropylen polistyren polistyren wysokoudarowy polisulfony poliuretan poliwęglan pom poped popęd seksualny portyk posocznica Połyśnica marchwianka PP produkcja antybiotyków produkcja zniczy przepiórki PS psychologia pracy pszczoły ptak PVC płetwal błękitny Radża rak koniczyny rak skóry rakurs rehabilitacja religia robinul robuden Rośliny trujące rozella białolica ryby salceson Samolot SAN schizofrenia seks seler sex silikon silikony silnik skaj skrobia ślimak ślimaki smalec spalanie zupełne spawanie spawanie plazmowe stabilizatory stal statima statyzm stałe paliwo rakietowe stępka streptomycyna strofantyna stylon surrealizm świece synogarlica szabla turecka szczekacz szczeżuja szewska kasza szpikowanie miesa szynka szynka litewska szynka wedzona T6 teologia to topola topór triada triady tworzywa piankowe tworzywa sztuczne tworzywo tymianek tysięcznik UFO ukosowanie Urządzenia fotoreprodukcyjne utylitaryzm uwłaszczenie waga waga wieloryba walen walwulotom wątroba wątrobiana wątrobianka WEDZENIE Werticylioza wiązówka błotna wielkomorawskie wielkopąkowiec wieloryb wieloryby Wiertarka wikłacz ognisty wino wkłady wróbel wtorne zapalenie otrzewnej wulkany wynalazki wyżarzanie normalizujące YHdAKx yomesan Zgnilizna twardzikowa na słoneczniku ziemniaki drążone zikkurat zmiekczacze zmiennik znicz znicze żonkil żołądek żywice żywice aminowe żywice epoksydowe żywice poliestrowe ]

Projekt nie jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego tak jak niektóre portale w polskim internecie. . .

Nie biore pieniędzy unijnych

Strona używa plików cookies w celu wyświetlania reklam i zbierania statystyk

Zamknij