znicze - Brak opłacalności produkcji zniczy - Teksty
Strona główna
Rejestracja Zaloguj się
 Strona główna  Encyklopedia  Księga gości  Blog  . 
Nawigacja

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatnaWyniki głosowania

             Skorzystaj z wyszukiwarki - szukaj wśród 42 219 materiałów

Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Bez rejestracji i logowania po prostu wklej artykuł i prześlij go do nas.

Interesuje nas tylko czysta wiedza bez opinii i komentarzy.Bardzo prosimy o nie przesyłanie kopii z książek, czasopism lub stron internetowych. Nie mamy czasu sprawdzać każdego tekstu. Za każdy przesłany artykuł dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom wiedzy za wspólny wysiłek tworzena tej strony.

Przejdź do formularza aby dodać tekst

              ZOBACZ NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Brak opłacalności produkcji zniczy


Brak opłacalności produkcji zniczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sporo osób wpisując w wyszukiwarkę frazy (słowa kluczowe) chce się dowiedzieć jak produkować znicze i czy to się w ogóle opłaca. Otóż odpowiedź brzmi produkcja zniczy nie opłaca się. Dlaczego?

Zbyt duże koszty samych surowców, a nic tańszego nie da się wykombinować. Parafina w tej chwili w cenie 5 złotych za kilogram, a jeszcze dwa lata temu kosztowała poniżej 3,50. Do średniego olejaka wysokości 14 centymetrów mieści się 180-200 gram (w zależności od wysokości lania) parafiny. Policz sobie ile kosztuje sama zalewa. To jest około 1 złoty lub nieco poniżej, teraz musisz policzyć jeszcze tubki polipropylenowe, które dosłownie z dnia na dzień idą do góry. Ostatnio się dowiedziałem, że znajomy produkujący właśnie takie tubki do zniczy kończy działalność z powodu braku opłacalności. Cena granulatu polipropylenowego idzie cały czas do góry, a on z powodu marnego popytu na znicze nie może podnieść ceny samych opakowań do wkładów. Więc do tej złotówki musisz doliczyć około 18-20 groszy za opakowanie z polipropylenu.

Knoty idą do góry, bo bawełna z której się produkuje knoty bije rekordy cenowe na giełdach światowych. Na dodatek każdy knot ma obwolutkę parafinową. Parafina ta jest lepszej jakości od tej po 5 złotych i dlatego jest droższa, więc knoty tanie nie są. Cena około 3-4 groszy za taki knot do olejaka, pod warunkiem, że weźmiesz knot bawełniany w całości a nie z domieszką papieru, które są tańsze, ale i gorsze. Więc z naszych wyliczeń wynika następująca suma:


1.00+0.04+0.20=1.24

 

 

 

 

Cena takiego olejaka średniego przedstawia się w granicach 1,70 w hurtowni do 2 złotych pod cmentarzem.

 

 

Celowo przedstawiłem tu nieco zawyżoną kwotę, ale nie łudź się tobie dużo taniej na pewno nie wyjdzie. To tylko jest kwota za sam surowiec, do tego podatek, koszty utrzymania samochodu, pomieszczeń produkcyjnych, policz jeszcze tacki i rękawy do pakowania w folię gotowych produktów. A prąd? To też musisz policzyć, bo maszyny do produkcji zniczy pobierają dużo prądu. Na zdrowy rozum-to się nie opłaca.


Produkcja zniczy-podsumowanie

 

 

 

Jedno co ci radzę to to, że szkoda pieniędzy, nawet w ten interes nie inwestuj, bo cała masa ludzi z niego ucieka, bo jest naprawdę ciężko w interesie zniczowym. Radze ci dobrze.

Znam osobiście pięciu ludzi, którzy mają zamiar w niedługim czasie zmienić branżę, mimo, że w zniczach siedzieli po kilkanaście lat. Powód jest jeden: nie opłaca się. Znam jednego producenta, który naprawdę ledwo przędzie, a jeszcze kilka lat temu sprzedawał ilości samochodowe, a teraz nie ma żadnego pracownika i sam produkuje znicze, bo go nie stać żeby zatrudnić kogokolwiek.

Znam innego producenta, który jeszcze kilka lat temu zatrudniał kilkunastu ludzi i nie wyrabiał z produkcją dla klientów. Jak zamawiał parafinę to przyjeżdżały do niego przeciążone tiry naładowane po sam dach. Tak samo odbiorcy przyjeżdżali do niego ciężarówkami.

A teraz wiesz co się u niego dzieje? To ci powiem, facet sam i jego rodzina pracują przy produkcji zniczy, bo tak słabo idzie, że nie stać ich na zatrudnienie kogokolwiek. Oprócz dość słabego popytu drugą sprawą jest wysoka cena surowców do produkcji i niska marża producentów czasem balansująca na granicy opłacalności. Jest to tak zwany sposób na przetrzymanie. Obniża się cenę do poziomu krytycznego, byle by tylko ktoś i coś kupował. Wiadomo, że bez porządnego zarobku nie można utrzymać interesu i tak będzie właśnie z tobą.

Otworzysz produkcje i wyprodukujesz towar, ale raczej go nie sprzedaż, bo ludzie są bardziej zajęci kupowaniem coraz droższej żywności niż zniczy. Na koniec mogę ci podać jeszcze jedną pesymistyczną wiadomość odnośnie popytu. Dosłownie dzisiaj rozmawiałem z kolegą, który jest przedstawicielem handlowym w największej hurtowni zniczy i kwiatów w moim województwie. Powiedział mi, że jeszcze tak kiepsko nie było, prawie wiosnę mamy za oknem, a znicze nie idą. Powiedział, że jako przedstawiciel ma wyznaczone pewne minimum, które musi sprzedać, ale w tym miesiącu raczej jest pewne, że tego minimum nie osiągnie, ale szef nie ma do niego pretensji, bo widzi, że na hurtowni tak samo słabo sprzedaje. Robi co może, obniża ceny, robi promocje, ale ludzie i tak pieniędzy nie mają i nie kupują zbyt dużo zniczy.admin, 23-03-2011, odsłon: 9242

Komentarze
izyk
01-01-2012, 16:35:49, IP: 109.243.137.137
Ktoś tu chyba chce wykosić konkurencję?? Produkcja zniczy była i będzie opłacalna, nawet dla garażowców.
Bez przesady z tymi barierami, nie kupowaniem i innym czarnowidztwem.Pewnie, jeśli ktoś nastawia się na miesięczny dochód powyżej 5000 zł i go nie osiąga to może być nie zadowolony, że to interes kiepski. Ile osób w naszym kraju dostaje taką pensję??? Przy prostej produkcji zniczy/ z jedną osobą do pomocy/, po odliczeniu kosztów produktów, mediów, transportu i człowieka, swoich ubezpieczeń itd. zostaje mi na czysto średnio 4500-5500 zł! Stać mnie na utrzymanie domu, 3 aut ,wczasy dwa razy w roku z rodziną i godziwe życie i na prawdę nie oczekuję, by mieć wille w każdym zakątku świata, wypasione auta, konta w Szwajcarii, bo chyba nie oto chodzi. Ludzie, zachęcam do wejścia w ten biznes , popyt jest spory i wystarczy miejsca na rynku. A biznes jak biznes, ważne że swój, własny zakład pracy, bez uzależnienia od czyjegoś widzimisię i z wystarczającym zarobkiem. Pozdrawiam z Poznania.

02-06-2013, 18:22:14, IP: 83.29.50.97
Cześć Wam;
-Czytam te zróżnicowane opinie i głowię się,która jest bardziej prawdziwa.
Ponieważ są one dla mnie ważne,poproszę ew. autorów tych prezentacji o kontakt ze mną.
Rozważam debiut w roli producenta,stąd moje zainteresowanie i spokojna analiza.
Zanim rozejrzę się za właściwym doborem sprzętu do produkcji,już teraz oferuję optymistom pracę handlowca...:-)
Pesymistom zaś,obiecuję rzetelną relację po pół roku od wystartowania z produkcją.

Pozdrawiam serdecznie.
"vlodek" 534 534 325.

janusz kabat
26-12-2016, 20:40:53, IP: 83.21.166.70

czesc izyk chciałbym pogadac z tobą na temat zniczy mój telefon 883455118 pozdrawiam zadzwon

Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

tagi
1 a la Rossini ABERRACJA ABERRACJA SFERYCZNA abordaż ABS acetal ACETYLEN adaptacja oka addycyjny adr akomodacja akomodacja oka akrydyna AKWEDUKTY ale aleksander pope aleksandretta alexander pope amadyna wspaniała anemia anizotropia Antrykot antybiotyk antybiotyki antykoncepcja hormonalna Apicius Marcus Gavius apodyktyczny arbitralnośc atrament autoklawizacja azot azotan celulozy azymut babilon balistyka barć barok bartniaczek BARWIENIE TWORZYW SZTUCZNYCH barwniki batalion baza obróbkowa baza pomiarowa baza sprzężona bazylek bęben drażetkarski białka biotechnika biotechnologia bordosol braun BROAD CHURCH bromek potasu broń brzoza buk celowanie celuloza celuloza regenerowana CENA PARAFINY charakter chemia chipsy cholangiografia chorobowość CHOROBY CHRZANU choroby krwi choroby słonecznika chrabąszcz majowy ciecz niezwilżająca ciecz zwilżająca cis cyrkiel cytoza czas marynowania czołg dąb david douglas deceleracja delfiny depresja destylacja diapozytyw driakiew drozd szama drożdże duroplasty dymarka dyspersja dźwigar egzaltacja ektozon elastomery emulsyjny erotyka erotyzm fenyloketonuria Fornir FSI fta fumagilina gamametox pylisty gastrobamat gęś glikozydy glony Gnomon gołąbek diamentowy gryzeina GRZYBY gwarek głowonogi herba HIPS historia ile ton waży wieloryb impotencja india infantylny influmin jak obniżyć popęd seksualny john locke kaczka kalmar kalms karbid kargulena kaszalot kaszanka katalizator ujemny kiła klasycyzm klej do duraluminium kompas konflikty wewnetrzn Konserwy kopernik kopolimer abs kopolimer san kozikowski krzyżodziób dwupręgowy kubanik kulinaria kupa kwinaria laminat LAMINATY libido lidzbark liść bielunia Marian Smoluchowski marynata do mięs marynaty MARYNOWANIE marynowanie mięs marynowanie mięsa masturbacja maszyna do pisania MAX SCHELER MAŁŻE małże mesamoll miczurin miedź mieso modrak MODZELE morawy mrówki mucilago mycochlorin nalewki napełniacze neguvon nelson nerwica niszczyk zjadliwy nośniki nototenia obniżenie popędu seksualnego odczyn nelsona olbrot oleje do zniczy Ostrowski oswiecenie oświecenie OTOLITY owady ozór wołowy ołówek państwo wielkomorawskie papier papugi papuzik para-chlorophenoksyetanol parafenylenodwuamina parafina parafina do zniczy passerina ciris pcv pcw peklowanie peklowanie miesa penicylina pet pigmenty weglowe piołun piperasol plama plamka plastik plastyfikatory pmma pokrzewka pokrzewka jarzębata pokrzewki poliamid polichlorek winylu polichlorek winylu twardy poliester poliestry polietylen poliformaldehyd polimery polimetakrylan metylu Polioksyfenylen Polipropylen polistyren polistyren wysokoudarowy polisulfony poliuretan poliwęglan pom poped popęd seksualny portyk posocznica Połyśnica marchwianka PP produkcja antybiotyków produkcja zniczy przepiórki PS psychologia pracy pszczoły ptak PVC płetwal błękitny Radża rak koniczyny rak skóry rakurs rehabilitacja religia robinul robuden Rośliny trujące rozella białolica ryby salceson Samolot SAN schizofrenia seks seler sex silikon silikony silnik skaj skrobia ślimak ślimaki smalec spalanie zupełne spawanie spawanie plazmowe stabilizatory stal statima statyzm stałe paliwo rakietowe stępka streptomycyna strofantyna stylon surrealizm świece synogarlica szabla turecka szczekacz szczeżuja szewska kasza szpikowanie miesa szynka szynka litewska szynka wedzona T6 teologia to topola topór triada triady tworzywa piankowe tworzywa sztuczne tworzywo tymianek tysięcznik UFO ukosowanie Urządzenia fotoreprodukcyjne utylitaryzm uwłaszczenie waga waga wieloryba walen walwulotom wątroba wątrobiana wątrobianka WEDZENIE Werticylioza wiązówka błotna wielkomorawskie wielkopąkowiec wieloryb wieloryby Wiertarka wikłacz ognisty wino wkłady wróbel wtorne zapalenie otrzewnej wulkany wynalazki wyżarzanie normalizujące YHdAKx yomesan Zgnilizna twardzikowa na słoneczniku ziemniaki drążone zikkurat zmiekczacze zmiennik znicz znicze żonkil żołądek żywice żywice aminowe żywice epoksydowe żywice poliestrowe ]

Projekt nie jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego tak jak niektóre portale w polskim internecie. . .

Nie biore pieniędzy unijnych

Strona używa plików cookies w celu wyświetlania reklam i zbierania statystyk

Zamknij