znicze - Produkcja wkładów do zniczy - Teksty
Strona główna
Rejestracja Zaloguj się
 Strona główna  Encyklopedia  Księga gości  Blog  . 
Nawigacja

sondy
Jak oceniasz wiedze w portalu
Przydatna wiedza
Może być
Wiedza nieprzydatnaWyniki głosowania

             Skorzystaj z wyszukiwarki - szukaj wśród 42 219 materiałów

Szukaj:
Wspomóż nas artykułem lub dowolnym tekstem

Bez rejestracji i logowania po prostu wklej artykuł i prześlij go do nas.

Interesuje nas tylko czysta wiedza bez opinii i komentarzy.Bardzo prosimy o nie przesyłanie kopii z książek, czasopism lub stron internetowych. Nie mamy czasu sprawdzać każdego tekstu. Za każdy przesłany artykuł dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom wiedzy za wspólny wysiłek tworzena tej strony.

Przejdź do formularza aby dodać tekst

              ZOBACZ NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Produkcja wkładów do zniczy


Produkcja wkładów do zniczy

 

 

 

Głównym problem z rozpoczęciem produkcji wkładów zniczowych jest zakup odpowiedniej maszyny. Mamy do wyboru cztery rodzaje maszyn:

 

Maszyna do wyprasek parafinowych ręczna

Maszyna do wyprasek parafinowych półautomatyczna

Linia produkcyjna całkowicie zaawansowana i automatyczna z ogromną wydajnością w ciągu jednej godziny.

 

 

Chcesz zobaczyć jak działają takie maszyny?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=HI948fpA9k0

 

 

 

Można kupić prasę ręczną, ale proces produkcji wyprasek jest strasznie czasochłonny. Zobacz jak wygląda jednogniazdowa ręczna maszyna do wyprasek:

 

http://www.hegam.nso.pl/oferta.html

 

 

Odradzam raczej kupowanie tego sprzętu.

 

Znam osobę, która kupiła tą maszynę i miała same problemy. Głównie dlatego, że maszyna zrobiona tanim kosztem, zaczęła się psuć. Kiedy znajomy potrzebował wsparcia pogwarancyjnego w sprawie maszyny producent powiedział, że wszystko da się zrobić za odpowiednią opłatę. Stwierdził, że ceny jakie oferuje są zbyt wysokie i niektóre elementy zaczął naprawiać we własnym zakresie. Między innymi urwaną sprężynę czy odklejające się tworzywo sztuczne w tulejach prasujących wypraski. Kolejnym problemem na który trzeba bardzo uważać w tej maszynie to możliwość skrzywienia pręta przechodzącego przez sam środek każdej tulei. Pręt ten ma za zadanie zrobić podczas prasowania wypraski w środku dziurę na knot.

Problem polega na tym, że jeśli parafina się zbryli, a my jej dostatecznie nie rozbijemy np. za pomocą maszyny lub ręcznie to bryłki parafiny wejdą między ściankę tulei i pręt będący na środku. Potem podczas prasowania pręt będąc lekko odchylony w bok może się po prostu wygiąć.

 

Osobiście to widziałem jak to wygląda i jeszcze radziliśmy jak to odgiąć - nie jest to łatwe zadanie, bo pręt jest dość gruby. Zadanie dodatkowo utrudnia brak dojścia, bo znajduje się on wewnątrz cienkiej tulei.

Koszt zamówienia nowej tulei jest dość wysoki.

 

 

 

 

 

Innym powodem dla którego raczej zakup nie jest trafiony to wydajność około 250-300 sztuk wyprasek na godzinę (producent podaje 400 sztuk, kiedyś podawał 300 sztuk -czyżby stała się szybsza?). Dla początkującego producenta może wydaje się to dużo, ale musisz liczyć, że trzeba jeszcze uwzględnić czas włożenia knota i wypraski do kubka, potem musisz to spakować i gdzieś zmagazynować.

Musisz wiedzieć, że liczba 250-300 sztuk tyczy się tylko samych wyprasek, a nie 250-300 gotowych wkładów parafinowych na godzinę.

Maszyna jednogniazdowa to taka, która w jednym momencie robi tylko jedną wypraskę, dlatego lepiej jest zainwestować w np. 4 gniazdową.

Wiesz mi, że narobisz się przez cały dzień, a niewiele w pojedynkę zrobisz.

 

 

Możesz się spotkać na aukcjach np. Allegro jak pan Gamza szef firmy Hegam lub ktoś inny będzie w samych superlatywach pisał o produkcji zniczy - nie wierz w to, produkcja zniczy to ciężki kawał chleba i wszystko wskazuje, że będzie co raz cięższym kawałem chleba. Widać ewidentna zapaść w tej branży, każdy woli wydać pieniądze na żywność lub po prostu na rozrywkę.

 

 

Innym rozwiązaniem są maszyny półautomatyczne.

 

 

Można takie maszyny do produkcji wyprasek kupić na aukcjach, bo znicze stają się coraz mniej opłacalne i niektórzy producenci rezygnują z interesu sprzedając maszyny. Tak zwany półautomat część pracy wykona za ciebie, ty sypiesz z worka granulat parafinowy i odbierasz gotowe wypraski parafinowe. Ogromnym plusem takich maszyn jest to, że posiadają więcej jak jedno gniazdo przeważnie 4 do 8 gniazd. Dzięki temu w ciągu godziny możesz w pojedynkę wyprodukować naprawdę sporo wkładów parafinowych.

 

 

 

Automatyczne linie produkcyjne do wkładów prasowanych

 

 

 

Na YouTube możesz oglądnąć jak wyglądają takie "cacka" jednak tu też muszę cię przestrzec nie patrz na producentów, którzy sprzedają taki sprzęt tanio, bo prawdopodobnie możesz kupić bubla. Lepiej jest zainwestować więcej pieniędzy i kupić linię do produkcji zniczy, która nie będzie się psuła. Znam producenta, który zainwestował kilkaset tysięcy złotych w super szybką linię do produkcji wkładów parafinowych. Linia była całkowicie zautomatyzowana, pracownik dawał kubki, sypał granulat parafinowy i dawał knoty, a drugi pracownik po drugiej stronie odbierał co kilkanaście sekund gotową paczkę wkładów. Nowa linia u producenta była tylko kilka miesięcy, potem oddał ją z powrotem, bo się cały czas psuła. Niestety nie wiem jaka to była firma, bo bym ją tu podał. Należy uważać z zakupami maszyn.

 

 

Widzę, że temat wzbudza sporo emocji dlatego postanowiłem zamieścić zdjęcie tej psującej się maszyny. Żeby nie było, że jestem z konkurencyjnej firmy i złośliwie opisuje maszynę producenta, chociaż nigdy jej nie widziałem na oczy.

To zdjęcie zrobione przy okazji jest dowodem, że miałem z tą maszyną styczność.

 

 

 

 

 

 

 

 


Znicze inne teksty

 

Znicze-proces produkcji

Zasady palenia zniczy, knoty

Dobieranie wkłada do lampiona

Prawidłowe użytkowanie zniczy i lampionów

Zdobienie zniczy w procesie produkcji

Proces produkcji zniczy

Produkcja wkładów do zniczy

Prognozy sprzedaży zniczy, lampionów i wkładów

 

 admin, 01-01-2011, odsłon: 16193

Komentarze
20-05-2011, 11:23:25, IP: 83.7.127.26
Pracuję na urządzeniach firmy HEGAM. 2 lata temu kupiłem ręczną linię do produkcji wkładów u producenta za stosunkowo niewielkie pieniądze ,jestem bardzo zadowolony z wydajności tych urzadzeń a w szczególności z prasy ręcznej , wykonuję
około 350 sztukwyprasek na godzinę z włożeniem knota
(kwestia wprawy) to daje 2800 sztuk na dniówkę.
Przy zakupie urządzeń zostałem przeszkolony w bardzo fachowy sposób co pozwoliło mi od razu rozpocząć produkcje.
Do dnia dzisiejszego nie miałem ani jednej awarji .
Opinia jaką wyraził mój poprzednik jest w 100% nieuzasadniona i wydaje mi się z jakiegoś powodu złośliwa.
Wszyskim którzy chcą rozpocząć produkcje zniczy i wkładów
gorąco polecam firme HEGAM gdyż mogą to zrobić za niewielkie pieniądze a urządzenia są naprawde dobre.

Michal P
24-05-2011, 22:06:30, IP: 83.4.95.15
Tez nie wiem dlaczego autor tekstu "jedzie" po HEGAMIE,mam maszyne tej firmy,pan Henryk doradza w dalszym ciagu...JEsli Adminen autorem jest ktos z firmy DOLECKI to chyba nie ma czemu sie dziwic ze ma jakies ale do Hegamu..
Podsumowujac polecam HEGAM

Czesław
01-07-2011, 09:25:35, IP: 87.99.37.4
Witam.
   Na urządzeniach firmy HEGAM pracuję już 3 rok. Jestem z nich bardzo zadowolony ponieważ za rozsądną cenę kupiłem sprzęt zaprojektowany przez przktyka. Jest on wytrzymały, nie posiada żadnych zbędnych elementów i prosty w obsłudze. Cały czas pracuje bezawaryjnie. Jeżeli chodzi o wydajność to zgadzam się z panem kamilo 2506, jest to możliwe chociaż mam powyżej 60 lat. Wszystko zależy od doświadczenia. Przy zakupie zostałem przeszkolony co pozwoliło mi rozpocząć produkcję mimo że wcześniej nie miałem o tym zielonego pojęcia. Na pomoc zawsze mogę liczyć i czasami z niej korzystam.
  Nie wiem kto i w jakim celu tak krytykuje te urządzenia ale niech spróbuje sam sprzedać tyle wkładów ile jest w stanie samodzielnie wykonać na tej prasie.
  Podsumowując:
1. Urządzenia są wytrzymałe, bezawaryjne i proste w obsłudze,
2. Na przeszkolenie i pomoc zawsze można liczyć,
3. Urządzenia sprawdziłem w praktyce i polecam je innym.

Sławek
07-07-2011, 18:12:44, IP: 31.175.133.9
A ja w przeciwieństwie do osób  dodających komentarz przede mną mogę napisać, że maszyna faktycznie się psuje.

Głównym problemem jest wspomniana przez autora sprężyna, która potrafi się urwać. Niestety producent maszyny po okresie gwarancji za części zamienne życzy sobie -jak na moje oko-za wysokie kwoty.

Ja mam problem z czujnikiem temperatury, nie wiem dlaczego, ale zaniża temperaturę, albo w ogóle się blokuje. W końcu będę musiał się się uśmiechnąć do producenta, choć daleki jestem od tego. Boje się kwoty jaką zażyczy sobie za nowe części.


Ogólnie maszyna nie jest zła, ale spodziewałem się, że będzie mniej awaryjna.

Firma DOLECKI
03-08-2011, 11:00:50, IP: 83.22.99.102
Szanowni Państwo !

W imieniu Firmy DOLECKI informuję, że nie jesteśmy autorem powyższego tekstu. Do naszych zwyczajów nie należy krytykowanie konkurencji. Rywalizujemy naszymi produktami ich jakością wykonania i niezawodnością, a także naszą odpowiedzialnością za produkty. Szanujemy innym producentów maszyn o ile uczciwie wykonują swoje produkty zgodnie z prawem w oparciu o obowiązujące normy i dyrektywy maszynowe, słowem grają fair play.

Niemniej jednak w przedstawionej publikacji autor ma dużo racji co się tyczy niezawodności i końcowych kosztów eksploatacji droższych rozwiązań - w perspektywie kilkuletniej, serwis, naprawy, dostępność części, utrzymanie w ruchu.

Zachęcam do kontaktu z nami i zapraszam na www.dolecki.eu.

qba140
07-09-2011, 08:57:13, IP: 87.116.247.13
UŻYWAM TEJ MASZYNY JUŻ TRZECI ROK I MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE POZA URWANĄ SPRĘŻYNĄ {KTÓREJ WYMIANA TRWA OKOŁO 1 MIN, A JEJ KOSZT TO MAX 1 ZŁOTY} ŻADNYCH PROBLEMÓW. WYSTARCZY CO JAKIS CZAS DOKRĘCIĆ ŚRUBKI I TYLE.
CO DO WYDAJNOŚCI TO ZALEŻY JAKIEJ WIELKOŚCI WYPRASKĘ ROBIMY- CZY TRZEBA PRASOWAĆ NA 2 RAZY ?

CO NAJWAŻNIEJSZE TO OCZYWIŚCIE ZBYT, JEŚLI SPRZEDASZ TYLE ILE ZROBISZ TO W KOŃCU ZAROBISZ NA "AUTOMATY" ALE NIESTETY TO STAJE SIĘ CORAZ TRUDNIEJSZE

swj
27-03-2012, 15:46:52, IP: 213.17.211.244
poszukuje producentow wkladow oraz zniczy do nawiazania wspolpracy. 665 011 364

Kuba
24-04-2012, 10:31:44, IP: 95.51.122.154
poszukuję taniej prasy ręcznej, nowa, lekko używana, etc. 793-933-660

Krzysztof
30-07-2012, 19:23:04, IP: 94.246.152.206
Kupię używaną ręczną prasę.
krzysiekp@jawnet.pl

jacek
25-02-2013, 15:21:30, IP: 37.128.46.131
prasy ręczne są okej przy małej produkcji i dla początkujących. pracuję już 2 lata i nie narzekam.
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

tagi
1 a la Rossini ABERRACJA ABERRACJA SFERYCZNA abordaż ABS acetal ACETYLEN adaptacja oka addycyjny adr akomodacja akomodacja oka akrydyna AKWEDUKTY ale aleksander pope aleksandretta alexander pope amadyna wspaniała anemia anizotropia Antrykot antybiotyk antybiotyki antykoncepcja hormonalna Apicius Marcus Gavius apodyktyczny arbitralnośc atrament autoklawizacja azot azotan celulozy azymut babilon balistyka barć barok bartniaczek BARWIENIE TWORZYW SZTUCZNYCH barwniki batalion baza obróbkowa baza pomiarowa baza sprzężona bazylek bęben drażetkarski białka biotechnika biotechnologia bordosol braun BROAD CHURCH bromek potasu broń brzoza buk celowanie celuloza celuloza regenerowana CENA PARAFINY charakter chemia chipsy cholangiografia chorobowość CHOROBY CHRZANU choroby krwi choroby słonecznika chrabąszcz majowy ciecz niezwilżająca ciecz zwilżająca cis cyrkiel cytoza czas marynowania czołg dąb david douglas deceleracja delfiny depresja destylacja diapozytyw driakiew drozd szama drożdże duroplasty dymarka dyspersja dźwigar egzaltacja ektozon elastomery emulsyjny erotyka erotyzm fenyloketonuria Fornir FSI fta fumagilina gamametox pylisty gastrobamat gęś glikozydy glony Gnomon gołąbek diamentowy gryzeina GRZYBY gwarek głowonogi herba HIPS historia ile ton waży wieloryb impotencja india infantylny influmin jak obniżyć popęd seksualny john locke kaczka kalmar kalms karbid kargulena kaszalot kaszanka katalizator ujemny kiła klasycyzm klej do duraluminium kompas konflikty wewnetrzn Konserwy kopernik kopolimer abs kopolimer san kozikowski krzyżodziób dwupręgowy kubanik kulinaria kupa kwinaria laminat LAMINATY libido lidzbark liść bielunia Marian Smoluchowski marynata do mięs marynaty MARYNOWANIE marynowanie mięs marynowanie mięsa masturbacja maszyna do pisania MAX SCHELER MAŁŻE małże mesamoll miczurin miedź mieso modrak MODZELE morawy mrówki mucilago mycochlorin nalewki napełniacze neguvon nelson nerwica niszczyk zjadliwy nośniki nototenia obniżenie popędu seksualnego odczyn nelsona olbrot oleje do zniczy Ostrowski oswiecenie oświecenie OTOLITY owady ozór wołowy ołówek państwo wielkomorawskie papier papugi papuzik para-chlorophenoksyetanol parafenylenodwuamina parafina parafina do zniczy passerina ciris pcv pcw peklowanie peklowanie miesa penicylina pet pigmenty weglowe piołun piperasol plama plamka plastik plastyfikatory pmma pokrzewka pokrzewka jarzębata pokrzewki poliamid polichlorek winylu polichlorek winylu twardy poliester poliestry polietylen poliformaldehyd polimery polimetakrylan metylu Polioksyfenylen Polipropylen polistyren polistyren wysokoudarowy polisulfony poliuretan poliwęglan pom poped popęd seksualny portyk posocznica Połyśnica marchwianka PP produkcja antybiotyków produkcja zniczy przepiórki PS psychologia pracy pszczoły ptak PVC płetwal błękitny Radża rak koniczyny rak skóry rakurs rehabilitacja religia robinul robuden Rośliny trujące rozella białolica ryby salceson Samolot SAN schizofrenia seks seler sex silikon silikony silnik skaj skrobia ślimak ślimaki smalec spalanie zupełne spawanie spawanie plazmowe stabilizatory stal statima statyzm stałe paliwo rakietowe stępka streptomycyna strofantyna stylon surrealizm świece synogarlica szabla turecka szczekacz szczeżuja szewska kasza szpikowanie miesa szynka szynka litewska szynka wedzona T6 teologia to topola topór triada triady tworzywa piankowe tworzywa sztuczne tworzywo tymianek tysięcznik UFO ukosowanie Urządzenia fotoreprodukcyjne utylitaryzm uwłaszczenie waga waga wieloryba walen walwulotom wątroba wątrobiana wątrobianka WEDZENIE Werticylioza wiązówka błotna wielkomorawskie wielkopąkowiec wieloryb wieloryby Wiertarka wikłacz ognisty wino wkłady wróbel wtorne zapalenie otrzewnej wulkany wynalazki wyżarzanie normalizujące YHdAKx yomesan Zgnilizna twardzikowa na słoneczniku ziemniaki drążone zikkurat zmiekczacze zmiennik znicz znicze żonkil żołądek żywice żywice aminowe żywice epoksydowe żywice poliestrowe ]

Projekt nie jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego tak jak niektóre portale w polskim internecie. . .

Nie biore pieniędzy unijnych

Strona używa plików cookies w celu wyświetlania reklam i zbierania statystyk

Zamknij